Bezpečnostní dveře Plzeň

Bezpečnostní zárubně – původní nebo nové ocelové?

bezpečnostní dveře a zárubně Next Plzeň

Pořizujete si nové bezpečnostní dveře? Jistě jste už narazili na otázku, jestli lze použít původní kovové zárubně, nebo je třeba je vyměnit za bezpečnostní ocelové zárubně? A co když mám dřevěné zárubně? Využijte zkušeností více než dvaceti let NEXT bezpečnostní dveře a zárubně Plzeň.

Původní nebo nové zárubně?

Pokud provádíte větší rekonstrukci nebo dokonce novostavbu, je vždy lepší zvolit nové bezpečnostní ocelové zárubně.

Naopak, pokud již bydlíte a pouze chcete vyměnit bytové dveře za bezpečnostní, je vhodné vždy nechat odborně posoudit stav původní dřevěné nebo kovové zárubně. Máte šanci, že pokud to bude z hlediska technického a bezpečnostního možné, zůstanou Vám původní zárubně, ušetříte si jejich bourání a nové dveře přitom budou splňovat bezpečnostní certifikát 3. třídy.

Původní ocelové zárubně v paneláku

Ve většině panelových domů jsou instalovány ocelové zárubně, které jsou velice pevně zalité do panelu. Pokud jsou takové kovové zárubně instalovány rovně s jistou tolerancí, je možno je s výhodou použít i pro bezpečnostní dveře. Ušetříte si tak peníze, čas a prach, kterému se nedá zcela vyhnout při vybourání původní zárubně. Do takových ocelových zárubní instalujeme bezpečnostní dveře NEXT SD 101, které vyrábíme na míru a dokážeme tak eliminovat jisté nerovnosti Vaší zárubně.

Dřevěné zárubně ve starých činžovních domech

Možná Vás překvapí, že v mnoha případech skýtají staré dřevěné zárubně podobnou pevnost jako moderní ocelové zárubně. Pod obložkami dřevěné zárubně je obvykle ve starých činžovních domech ukryta konstrukce z masivních trámů, která má takovou pevnost, že splňuje odolnost 3. bezpečnostní třídy a prošla příslušnou certifikací ve spojení s jednokřídlými bezpečnostními dveřmi NEXT SD 3. V těchto případech můžete po posouzení naším technikem ponechat původní dřevěné zárubně a i Vaše dřevěné dveře mohou zůstat z vnější strany v původní podobě.

Nové bezpečnostní zárubně

Ve všech ostatních případech Vám doporučujeme použít novou bezpečnostní zárubeň. Taková ocelová zárubeň vždy musí plnit řadu funkcí. Musí umožňovat přesné a masivní zakotvení do všech druhů zdiva. Musí být izolovaná tak, aby nepropouštěla hluk a v případě použití v exteriéru musí poskytovat maximální tepelný odpor. K tomuto účelu je ideální použít obložky zárubně, které zvýší její izolaci a zároveň jsou estetičtějším řešením. Bezpečnostní ocelová zárubeň musí dále umožnit dostatečné utěsnění dveří, včetně instalace požární pásky. Samozřejmostí je pak pevné ukotvení pantů a dostatečně odolné zamykací otvory pro rozvorový systém. Více o nových bezpečnostních zárubních…