Bezpečnostní dveře Plzeň

FAQ

Jak zabezpečit byt?

Až 90 % vloupání se uskuteční přes vchodové dveře do bytu, menší množství potom okny a balkóny (v nižších podlažích a pod střechou). Proto jsou nezbytným základem každého zabezpečení kvalitní vchodové bezpečnostní dveře. Pokud bydlíte v bytě, kde jsou reálně ohrožena i okna, je třeba použít mříže či bezpečnostní fólie na okna. Pro Váš úplný klid je optimální elektronický zabezpečovací systém, který vhodně doplní mechanické zabezpečení.

Jaké si mám vybrat vchodové bezpečnostní dveře?

Zvolte 3. nebo 4. bezpečnostní třídu a do bytu vždy protipožární variantu dveří. Zjistěte si reference o firmě, podívejte se na www.justice.cz, jak dlouho působí na trhu, jestli není v insolvenci a pak dejte na doporučení lidí, které znáte. Kvalitní bezpečnostní dveře jsou vždy tuhé kovové konstrukce, s celoplošným plechovým krytím, ocelovou kostrou a rozvorovým systémem. Dveře jsou obvykle zajištěny ve dvaceti bodech a jsou vybaveny kvalitní bezpečnostní vložkou odolnou proti odvrtání, vyhmatání planžetou, vibračním planžetám i metodě SG. Vlastní dveře jsou rovněž vybaveny speciální ochranou vložky a zámku. Pro bytové dveře vždy požadujte i certifikát na zvukovou neprůzvučnost a dveře do domu by pak měly mít certifikaci tepelně izolačních vlastností. Samozřejmě na všechny uvedené vlastnosti požadujte příslušné certifikáty a atesty.

Moderní bezpečnostní dveře musí splňovat nejen nejpřísnější technická, ale i estetická kritéria.

Je nutný protipožární certifikát?

Ano! Nezbytnou vlastností moderních bezpečnostních dveří je jejich protipožární odolnost. V praxi jsou nejčastější dveře s odolností EI 30, 45 nebo 60 minut. V bytových domech jsou protipožární vlastnosti vstupních dveří stanoveny přímo zákonem, a proto není možné vyměnit stávající dveře za bezpečnostní neprotipožární dveře.

Proč všechny dveře vyrábíte na míru?

Vyrábíme bezpečnostní dveře vždy na míru. Na rozdíl od některých konkurenčních výrobků dveře u zákazníka nepřiřezáváme, ani neohýbáme o zábradlí, aby „sedly“. Při boji s bytaři jsou totiž milimetry přesnosti rozhodující pro to, jaké nářadí bude moci zloděj použít. Všichni víme, jak rovné a pravoúhlé jsou naše byty a domy, rovně zazděné zárubně jsou skutečnou raritou a odchylky někdy činí i několik centimetrů. Považujeme za nezodpovědné instalovat tak zásadní výrobek, jako jsou bezpečnostní dveře bez předchozího zaměření a výroby na míru.

Je možno někde vidět a vyzkoušet si bezpečnostní dveře NEXT?

V sídle firmy v Plzni, Pod Všemi svatým 6, kde máme vystaveny plně funkční bezpečnostní dveře všech modelových řad. Domluvte si návštěvu nebo přijďte v našich otevíracích hodinách od 8:00 do 18:00 hod.

Mohu si přidělat klíče k vložce v jakémkoliv zámečnictví?

Dodáváme a instalujeme zejména vložky EVVA, které patří k nejkvalitnějším v Evropě. Klíče je možno přidělat pouze ve specializovaných firmách. K přidělání klíčů je nutné mít sebou originální klíč s vyraženým číslem, bezpečnostní kartu vložky a občanský průkaz. Bez těchto dokladů není možné klíče zhotovit. Toto opatření slouží k Vaší ochraně.

Mají Vaše dveře také protihlukovou a tepelnou izolaci?

Certifikát od stavební zkušebny je souborem mnoha testů a zkoušek. Mezi ně patří také neprůzvučnost. Například bezpečnostní dveře NEXT SD 102F jsou certifikovány na zvukovou neprůzvučnost až do 40 dB.

Jaké má výhody bezpečnostní zárubeň nebo zárubeň se zesílenými panty oproti obyčejné zárubni?

Obyčejné zárubně jsou koncipovány na dveře o maximální váze do 40 kg. Bezpečnostní dveře jsou těžší. Proto poskytujeme našim klientům technickou konzultaci zdarma, aby náš specialista posoudil stav stávajících zárubní. Výhody bezpečnostních zárubní jsou zásadní. Nejen, že jsou vyrobené pouze právě pro bezpečnostní dveře, ale například dvoudílná bezpečnostní zárubeň NEXT SF2A , jejíchž modulární konstrukce zaručuje nejen přesnější instalaci, ale také možnost osazení provizorních dveří do provizorní části zárubně v průběhu stavby, tak aby finální instalace bezpečnostních dveří proběhla hladce a bez stavebních zásahů.

Dodává Vaše pobočka Plzeň celý sortiment Nextu?

Ano. Naše společnost Next Plzeň patří k nejzkušenějším týmům v oblasti mechanického a elektronického zabezpečování objektů nejen v Plzni, ale v celém kraji. Dodává bezpečnostní dveře do bytu i domu, mříže, bezpečnostní folie na okna, kamerové systémy i alarmy. V Plzní a okolí poskytujeme i zámečnickou pohotovost.

Jak fungují fólie na okna?

Skla, která máte běžně v oknech, ve dveřích, střešních oknech, na zrcadlech, vestavěných skříních apod. mají celou řadu slabin. Jsou křehká, snadno se rozbijí, střepy z nich jsou životu a zdraví nebezpečné a mají minimální izolační vlastnosti. Fólie tyto nedostatky do značné míry eliminují a vylepšují vlastnosti skel. Bezpečnostní fólie na okna dávají sklu pevnost a odolnost, solární a termální fólie pak zvyšují jejich izolační schopnosti.

Jakým způsobem se myjí okna, na kterých je nainstalována fólie? Nehrozí její poškrábání?

Všechny fólie Next Plzeň jsou vybaveny dvojitou protiotěrovou vrstvou. Po úplném vyschnutí cca za 30 dnů od ukončení instalace se okno myje zcela běžnými způsoby. Je zakázáno používat chemické agresivní látky: ředidla, rozpouštědla, kyseliny a prostředky obsahující čpavek. Dále se nesmí sklo opatřené fólií mýt za použití drátěnek a písků, které by fólii mohly poškrábat. Na fólii nedoporučujeme cokoliv lepit.

Potřebuji zrcadlové fólie, kterými nebude vidět dovnitř, ale já uvidím ven. Může fólie tento účel splnit?

Ano, může, ale je to vždy dáno poměrem mezi intezitou osvětlení uvnitř a venku. Přes den tak fólie funguje normálně, ale večer pouze pokud uvnitř nerozsvítíte. Zrcadlový efekt je vždy z té  strany, kam dopadá více světla.

Mají vaše mříže bezpečnostní certifikáty?

Ano, všechny typy mříží jsou vyráběny s ohledem na zvýšení bezpečnosti objektu a mají varianty certifikované ve 2. a 3. bezpečnostní třídě.

Jaké jsou maximální rozměry mříží?

Doporučené maximální rozměry rolovací mříže jsou šířka 12 m a výška 6 m, u nůžkových nebo pevných mříží je výška 3,5 m a šířka 6 m. Větší rozměry lze vyrobit, ale až po důkladném zvážení individuálních technických podmínek.